Zelená škola

Aktivity Zelenej školy v marci 2024

Aktivity Zelenej školy

Jarným mesiacom marec sme v plnom prúde rozbehli aktivity Zelenej školy na našej škole. Po výzve koordinátorom prostredníctvom správy cez portál edupage smerom k rodičom, sa rastlinky len tak hrnuli a stále pribúdajú každým dňom. Veľmi sa tomu tešíme, aj keď máme plné ruky práceKaždý triedny učiteľ si značí do svojho zápisníka usilovných žiakov, darcov rastliniek, ktoré buď nechávajú ešte zakoreniť alebo vysádzajú na hodinách techniky. Z aktivít, ktoré sme v posledných dňoch robili, patrili pikýrovanie a presádzanie paprík, vysádzanie zakorenených izbových rastlín, vysádzanie trvaliek, cibuľovín do vonkajšej záhrady. Okrem tejto praktickej činnosti sa niektoré triedy vyučovali aj vonku, keďže počasie nám prialo. Napr. žiaci 4. A si preverili svoje vedomosti zo slovnej zásoby v angličtine na tému jar, v biológii zase šiestaci hľadali a poznávali rôzne typy stoniek. Dokonca sme mali aj hodinu s odborníkom, ktorý nám v praxi ukázal základy ovocinárstva, ktoré si potom vyskúšali aj žiaci sami. Aktivitám sa žiaci veľmi tešili a verím, že všetky aktivity, ktoré nás ešte čakajú všetci hravo zvládneme.

V Giraltovciach 25. 3. 2024

Zodpovedná: koordinátorka Zelenej školy PaedDr. Matilda Rozputinská