Testovanie 5 a 9

T5

Testovanie 5 2021

• V stredu 19. mája 2021 sa uskutoční testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ. Testovania papierovou formou sa zúčastnia všetci žiaci 5. ročníka ZŠ, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Základné informácie k testovaniu

Termín testovania:

• 19. máj 2021 ( streda)

Organizátor:

• Testovanie T5 2021 organizuje NÚCEM (Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania) z profilových predmetov slovenský jazyk a literatúra a matematika.

Ciele testovania:

• získať objektívne informácie o výkone žiakov na konci 5. ročníka základnej školy po mimoriadnom období prerušeného vyučovania v čase epidémie COVID-19,
    • poskytnúť školám, decíznej sfére a širokej odbornej verejnosti spätnú väzbu a komplexnejší obraz o vedomostiach a zručnostiach žiakov z testovaných predmetov, ktorá napomôže pri skvalitňovaní vyučovania.

Testované predmety:

• slovenský jazyk a literatúra
    • matematika

Testované učivo:

zodpovedá obsahu vzdelávania a výkonovým štandardom testovaných predmetov deklarovaných v inovovanom Štátnom vzdelávacom programe pre 1. stupeň ZŠ a vzdelávacím štandardom 5. ročníka inovovaného Štátneho vzdelávacieho programu pre 2. stupeň ZŠ.

Informácie o testovaní:

• Viac informácií nájdete na https://www.nucem.sk/sk/merania/narodne-merania/testovanie-5