Navigácia

Medzinárodné projektové stretnutie Link k projektu Španielsko v máji 2019 Island- september 2019 Ždiar- cykloturistika 2020 Časopisy Skvelé online stretnutie s našimi európskymi partnermi

Erasmus+ Edu- paths

Medzinárodné projektové stretnutie

Medzinárodné stretnutie v rámci projektu Erasmus+

V dňoch 27.1.-1.2.2019 navštívilo Slovensko a našu školu 18 zahraničných študentov a 6 učiteľov zo Španielska, Islandu a Francúzska a spoločne sme sa vydali cestou za poznaním po stopách Európskeho kultúrneho dedičstva.

Slovenskú kultúru naši partneri spoznávali nielen prostredníctvom návštevy kultúrnych či prírodných pamiatok, ale aj vďaka pobytu v slovenských rodinách našich žiakov, ktorým za ich pohostinnosť patrí obrovské ĎAKUJEM.

Krásy Slovenska sme obdivovali vo Svidníku, kde sme spoznali tradičný folklór, videli zaujímavosti života našich predkov v skanzene, obliekli si kroje a  pochutnali si na vlastnoručne pripravených pirohoch...program vyvrcholil ukážkou tradičných ľudových tancov, ktorých súčasťou sa stali i naši noví priatelia.

Keďže sa náš projekt zaoberá poľnohospodárstvom, naše kroky v utorok viedli na farmu vo Východnej, kde sme mali možnosť vidieť, a dokonca si i vyskúšať,ako funguje naozajstná farma. Všetci poctivo pracovali na čistení kravínov a za odmenu sme mali možnosť vidieť naozaj šťastné kravičky. Na farme nechýbali ani iné zábavné aktivity ako skoky do sena, či poriadna guľovačka.

Vo večerných hodinách naše kroky viedli do Starého Smokovca, kde sme zažili nezabudnuteľnú sánkovačku z Hrebienka po 2,5 km dlhej trati.

Nadšené tváre a vyštípané líčka - toto bolo poznávacie znamenie našej skupiny.

V stredu sme sa vydali za poznaním do Múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši . Pracovníci múzea pre nás prichystali interaktívny program spojený nielen s prehliadkou múzea, ale i prechádzkou do prírody. Navštívili sme náučný chodník v Háji Nicovô, kde sme si mali možnosť všímať faunu a flóru tamojšej prírody a obdivovať krásy výhľadu, ktorý nám toto miesto ponúklo.

Poobede, po interaktívnej prehliadke múzea, už naše kroky viedli do Čutkovej doliny, kde sme v lone nádhernej prírody absolvovali aktivity zamerané na rozvoj myslenia, spolupráce a zručnosti. Prostredníctvom súťaží v troch družstvách sme absolvovali aktivity ako odhŕňanie snehu, zatĺkanie klincov či zakladanie ohňa...

Ďalej už bola skúšaná naša logika,vynaliezavosť a koordinácia v aktivitách ako mínové pole, stavanie veže, skupinové lyžovanie, či podávanie loptičky pomocou palíc. Ako vrchol programu sme mali možnosť vyskúšať si hru na fujare či plieskanie bičom....

Po týchto aktivitách sme sa presunuli hneď do hotela, kde sme od únavy všetci hneď zaspali.

Vo štvrtok pokračovalo spoznávanie Slovenska v Liptovskom Jáne, kde sme mali možnosť navštíviť pre verejnosť neprístupnú Veľkú Stanišovskú jaskyňu. Prehliadka bola veľmi zaujímavá, pretože bola spojená s odborným výkladom pracovníkov múzea. Jednou z úloh, ktorú žiaci plnili bolo získanie 4 vzoriek vody z rôznych miest, ktoré sme potom následne skúmali počas workshopu v priestoroch múzea.

Večer nás v hoteli čakala posledná časť programu s názvom Moja krajina - moja pýcha, kde prostredníctvom prezentácii, drobných darčekov či ochutnávky jedál žiaci predstavovali svoje krajiny. Naši francúzski priatelia nám dokonca zaspievali pesničku, ktorú vymysleli počas návštevy Slovenska.

Nasledovalo odovzdávanie certifikátov a posledné lúčenie s novými priateľmi.

Trvalé vedomosti, zaujímavé miesta,  nezabudnuteľné zážitky, nové  priateľstvá a posilnená schopnosť komunikovať v anglickom jazyku.

Toto všetko priniesol náš spoločný meeting. Už teraz sa tešíme na ďalšie....

                                                                                   Mgr. Andrea Kytíková

Novinky

Kontakt

 • Súkromná základná škola Giraltovce
  Dukelská 33
 • riaditeľ školy
  Mgr. Monika Kušnírová, 0917/699 480, szsgir.riaditelskoly@gmail.com
  zástupca riaditeľa
  Mgr. Emília Tchuríková, szsgir.zastupcariaditela@gmail.com
  vrátnica školy 0918 980 158

Fotogaléria